Ťažké životné situácie

Za posledný rok som mal najviac rozvodových situácií v mojej praxi. Dnes ráno som mal sedenie s Petrou. Začali sme spolupracovať pred rokom, bola zlomená, v depresiách, manžel ju chcel opustiť, doma sa starala prakticky o všetko sama, k tomu dve malé deti a ešte práca v rodinnej firme, čo je veľká výzva. Nakoniec prišlo k rozvodu a začali strachy čo bude, zostanem sama, ako to zvládnu deti?  …

Každý ťažký moment, či už rozvod, krach biznisu i úmrtie blízkeho, sú pre každého šok. Človek to často nečaká a nevie čo robiť ďalej, nevie čo bude. Pokiaľ sa na tom správne pracuje, príde čas žiť ešte kvalitnejší život. Mnoho ľudí sa trápi roky, eventuálne ich situácia zlomí, rezignujú a stanú sa často závislí na svojom probléme. Ten im dá aspoň minimálne naplnenie, hlavne v pozornosti a ľútosti od ľudí v okolí. Kvalita ich života sa mení bohužiaľ opačným smerom. Aj s ťažkými momentmi sa dá efektívne pracovať.

Dnes mi Petra povedala, neverila by som, ako sa budem o rok cítiť, verím si, užívam si deti, šport, prácu a do života mi vstúpil niekto nový. Je mi až divné, že sa s ním dopĺňame ako skladačka. Nič lepšie, ako povedať „ Tak to chodí“ ma nenapadlo J.