Staň sa manažer svojich emócií

Pamätám si momenty, kedy som mal kŕče v bruchu, pocity strachu, stresu, frustrácie v rôznych fázach života a v rôznych situáciách. Znepríjemňovali mi život počas bežných dní a pýtal som sa sám seba „Cíti sa ešte niekto tak mizerne? Niekedy to trvalo niekoľko nekonečne dlhých dní, pocity boli intenzívne a ja som prosil, aby som sa už konečne cítil dobre. Problém bol vtom, že som nevedel ako a prečo sa tie pocity zmenili. Bál som sa, že znovu prídu a oni skutočne opäť prišli. Cítil som sa ako na hojdačke. Len som čakal kým emócia jednoducho odíde, unaví sa. Nevedel som si užiť aj zdanlivo pekné momenty, lebo z momentu ma vytrhávali príbehy v mojej hlave. Kvalita života padala v týchto momentoch drasticky dolu. Je jedno čo vieme, ako náhle sme zomknutý v „pazúroch“ zlých pocitov, neužívame si to. Každý z nás ich zažíva, sme predsa ľudia. A tí ktorí vedia so sebou pracovať, zažívajú viac radosti počas „obyčajného„ dňa. A ten deň zrazu nie je obyčajný.
Úprimne, najväčšiu vďaku pociťujem pravé za schopnosť, ktorú som sa naučil a tou je vedieť pracovať s emóciami. Vedieť sa upokojiť, pochopiť strach, cítiť viac šťastia, lásky a sebadôvery pokladám za najväčší dar, ktorý som postavil od základov. „Najväčšiu slobodu som zažil, keď som pochopil a naučil sa zvládať svoje strachy a frustrácie. To mi dalo obrovskú slobodu užívať si život, vnútornú silu a chuť robiť ďalšie kroky vo vzťahu, biznise aj športe. Čokoľvek chcem.

Napriek tomu, že  žijeme v najlepšej dobe, pre veľa ľudí platí, že žijeme v najstresujúcejšej dobe. Strach z budúcnosti, financie,  nenaplnenie v práci, konflikty v práci, stresy v biznise, problémy vo vzťahu, tlak okolia, tlak na úspech, sociálne siete, súťaže, tlak rodičov, trénerov, rodina a pod. To všetko vytvára obrovský priestor pre strachy, zlobu, frustráciu, depresiu, ktoré sa podpisujú aj na našom zdraví. Naše emócie sú jedna z mála vecí, nad ktorými dokážeme mať skvelú kontrolu. Napriek tomu veľa ľudí stále trpí. Je na čase to zmeniť.