Deklarácie 2021


  1. Môj pes keď Ma víta na dlažbe v kuchyni sa velmi teší, nohy mu strihajú vo velkej rýchlosti, ale v skutočnosti sa skoro nehýbe. Až keď spomalí, pohne sa z miesta! Spomalenie je dôležité v každom období, ale v momentoch tlaku, je to 2x dôležitejšie! Keď stále šprintuješ nezotavíš sa, časom nebude z čoho šprintovať, neuvedomíš si hlboké súvislosti v tichu, v spomalení! Stanov si na celý rok okná v kalendári, ktoré su len o Tebe. Ja Mám tieto okná v kalendári kde sa dejú zázraky ako “Palo stretnutie boardu” a board som Ja a les! Princíp slow down to speed up Mi zachánil život, zachránil Ma pred vyhorením, dal mi priestor na uvedomenia, energiu a začal som si užívať život naplno. Skoro všetci okolo sa ponáhlajú, rob opak toho čo väčšina! Dopraj si ČAS! „Profíka poznáš tak, že pod tlakom nerobí zbytočné pohyby!“
  2. Sebadôvera nie je predpoklad na úspech, sebadôvera prichádza s výsledkom aktivít a správnym vyhodnotením. Na začiatku, keď ideš do novej veci nepotrebuješ sebadôveru, tá príde s tým aký budeš v aktivitách. To čo ale nutne každý z Nás potrebuje, je odvaha urobiť malý krok vpred. Odvaha nieje niečo, na čo sa máme odvolávať keď Máme strach. Odvaha by mala byť dennodenný zvyk. Doplň si jednu dennú otázku ak ju Nemáš, “aký malý akt odvahy som dnes urobil k Mojej najväčšej misii?”
  3. Strach je Náš prastarý mechanizmus, ktorý Nás chráni evolučne pred nebezpečím. Akýkolvek strach je v momente keď ho cítime len predstava hroziaceho nebezpečenstva, ktorému veríme že nastane (pokial nejde priamo o život ohrozujúcu situáciu). Evolučný princip hovorí o prežití. Strach je často indikátor toho, že robíme novú vec, alebo vec ktorú sme dlho nerobili a práve tam je často vyšší level. My máme vlastne často tento pocit z niečoho, čo je signál toho, že sa posúvame. Pokial človek nie je ochotný cítiť a pracovať s týmto pocitom, tak sa neposunie. Keď ho dlhšie necítíme, práve vtedy by sme mali mať strach, znamená to väčšinou to, že sa neposúvame. Využi malý strach ako červenú vlajku, signál že ideš správne! Ty sa vieš báť! Tvoj najtajnejší strach Ti často ukazuje Tvoju najtajnejšiu túžbu a tým sa stáva aj Tvoje spolahlivé GPS.
  4. Nikoho nezaujíma kolko zarábaš! Dôležité je, koľko Ti ostáva a ako s tým naložíš. Otázka znie, ako bude vypadať Tvoj príjem, Tvoja firma, ked tam 12 mesiacov nebudeš a nezdvihneš ani telefón? Jeden Môj klient, profesionálny investor si zapamätal a začal žiť jednu otázku, ktorú som mu položil “akú jednu vec keď vyriešiš, tak sa všetky ostatné veci zjednodušia alebo odpadnú? Pre Neho je odpoveď pasívny príjem.
  5. Nájdi, alebo vytvor tak silnú komunitu, v ktorej sa budeš cítit ako “podvodník”. Budeš vedieť že si správne, keď si v hlave položíš otázku “ako som sa vôbec dostal medzi týchto úžasných ľudí?” Ostatní si často budú klásť podobnú otázku. Keď nie, pravdepodobne opustia komunitu. Ak Si najlepší v miesnosti, tak si v zlej miestnosti! Nerieš syndróm “podvodníka”, práve naopak zasvieť na neho reflektorom, lebo to je presne čo chceš cítiť! Rieš skôr keď ho necítiš! Poslednú komunitu ktorú Som vytvoril je „Gang of superheroes 25“. Je vnej „oheň“ a každý sa tam v niečom cíti ako „podvodník“.


6. To čo bolo v minulosti neznamená že to bude v budúcnosti! Výkonní ľudia sa často pozerajú do budúcnosti, snívajú vo velkom a žijú velké veci. Tieňom je, že sa často nevedia zastaviť a užiť si daný moment a pozrieť sa za Seba. Na čo si hrdý za posledných 30dní a je to hotové? Pripomeň si pravidelne, aký silný skutočne Si!

7. „Neuskutočnitelné“ ciele sú iskrivejšie a je tam jednoducho menšia konkurencia! Málokto si na ne trúfne.

8. Málokto Ti povie, že by si mal niečo zmeniť v Tvojom obore, už len za to že sa snažíš. Ľudia majú tendenciu vyhovieť, nezraniť. To ale nie je služba človeku.  Málokto dá ale aj referenciu najbližšiemu človeku na Teba, keď čo i len zapochybuje o Tebe! Neustálo zdokonaluj Svoju genialitu a slúž tak mocne, že človek oproti Tebe na to nezabudne do konca života!

9. Čo stále toleruješ a vyčerpáva Ťa to? Snaž sa urobiť všetko preto, aby ľudia, projekty, myšlienky aj zvyky, ktoré Ťa vyčerpávajú zmizli z Tvojho života! Energiu budeš potrebovať na dôležité veci! Aké myšlienky, zvyky, Ľudia, projekty, Ťa nabíjajú energiou? Na tie vytvor priestor!

10. Môžeš Mať čokolvek chceš pokial si schopný prijať 1000 NIE v Tvojom obore! Ľudia sa boja prijať NIE aj dávať NIE. Rob opak toho čo väčšina! Príjmaj NIE s uvedomením, že to je Tvoja cesta do vyššieho levelu.

11. Chyby z ktorých sa učíš su prospešné a nevyhnutné. Ten kto sa bojí chýb a snaží sa o dokonalosť bude velmi pomaly a zriedka robiť chyby. Nebude si trúfať na nové ďalšie chyby, pri ktorých by mohol vypadať zle, bude strácať drahocenný čas a aj to ho bude držať v priemere. Taký člověk nikdy nespozná silu Svojho potenciálu!

12. Čo Ti ide absolútne s ľahkosťou, že o tom nemusíš ani premýšlať? Tam je Tvoja genialita! Tam kde si prirodzene dobrý z akéhokoľvek dôvodu a začneš na tom stavať, budeš excelentný!

13. Pokial si vo fáze, kedy si môžeš vyberať len “sexy” projekty a nepotrebuješ keš projekty, nič iné nerob! Vela úspešných ľudí sa sústredí na výsledky a nakoniec sú vo vnútri prázdni. Naplnenie Ti vytvorí zábavnejšiu cestu k výsledku, ktorý aj tak na konci oceníš 3 minuty a už v noci sa zobudíš so slzami v očiach s otázkou “čo dalej?” Lebo to si proste Ty!

14. Lídership je o tom, premýšlať ako líder a konať ako líder! Ak len moc premýšlaš bez akcie, si len filozof! Čo je téma ktorá Ťa desí? Aký malý krok v tejto “téme” môžeš urobiť? Čo je téma ktorá desí ľudí v Tvojej rodine, tíme? Povedz im o Svojom ťažkom kroku a pomôž im urobiť ten ich! To čo je pre Teba snadné, pre Nich môže byť ťažké a naopak. Kráčaj to čo hovoríš!

15. Pokial si na začiatku a si plný obáv, jediná osoba s ktorou sa môžeš porovnávať si Ty Sám! Ak si v levely, kedy si vnútorne velmi veríš, vyber si jednu konkurenciu v Tvojom obore, ktorá je Najlepšia na Svete a to je jediné merítko, ktoré Máš prekročiť. Ostaň pri tom Sám Sebou. Stanov si latku vysoko!

16. Rob menej. Cieľ je robiť tak málo, že vytvoriš priestor len na pár veci, v ktorých si geniálny a urobíš ich skvele!

17. Nestúpame na úroveň Našich odpovedí, ale padáme na úroveň Našich otázok! Konštantne hľadaj, tvor a rieš silnejšie otázky! Akú otázku si riešil v 2020? Akú silnejšiu otázku potrebuješ riešiť v 2021?

18. Hovorím týmto problémom“chcel by som mať Tvoj problém!” Klient Mi hovorí, “kupujem 8 byt a neviem z čoho ho dokončím. Hovorím mu, už si niekedy mal 8 bytov? On že nie je to prvý krát. Super, takže si v novom, v kvalitnejšom probléme.” Potom otvoril príbeh ako bol 12 rokov dozadu nezamestnaný a musel v 32 rokoch ísť bývať naspäť dočasne k mame.
 Nečakaj na náhody, dostávaj sa do kvalitných probémov strategicky a vedome! Opäť budeš potrebovať odvahu!

Ktorú z týchto deklárácii najviac potrebuješ TRENOVAŤ A  ŽIŤ v roku 2021?