Ivan Cingel

slide

Ivan Cingel


COO Creative sites

Som súčasťou boardu a vo firme máme 45 kolegov. Moja pozícia sa nachádza v zložitom priestore medzi majiteľmi a výkonnými tímami IT firmy. Postupne, ako biznis rástol, som dostával pocity, že výzvy a komunikácia sú stále zložitejšie, že nemám čas na naozaj dôležité úlohy, že sa točím v jednom kruhu, že sa neposúvam už tak rýchlo, ako predtým a že pravdepodobne narážam na svoj strop. Okrem toho, nedokázal som už plnohodnotne odpočívať, prestával som rozumieť sebe a aj niektorým kľúčovým osobám vo firme. Jednoducho, bolo toho už naozaj priveľa…

Na Paliho som dostal odporúčanie od veľmi úspešného človeka. Predtým som už mal skúsenosti s koučingom, no Pali funguje na úplne inej úrovni. Po prvom stretnutí som odchádzal s pocitom, že ma Pali počúval a pochopil na 110%. A nie len to - veľmi jasne a zrozumiteľne mi vysvetlil základný koncept spojenia tela, mysle, emócii a deklarácii, na ktorom sa vlastne všetko buduje.

Pali ma naučil, že kľúčom ku všetkému je v pozorovaní samého seba a pochopení všetkého, čo robím, prečo to robím, ako to robím, čo rozprávam, ako to rozprávam, čo si myslím a prečo si to a ono myslím! Pomohol mi identifikovať a popísať strachy a aj to, čo chcem a čo určite nechcem. Tiež si plne uvedomujem čo ma energiou nabíja a čo naopak vybíja. Vďaka kvalitným otázkam viem seba a svoje situácie lepšie analyzovať a vyhodnocovať. A v neposlednom rade sa viem lepšie postaviť aj na druhú stranu - viem hlbšie pochopiť iného človeka, jeho konanie, komunikáciu a aj prípadné strachy. Presne viem, na čo sa mám sústrediť, čo mám robiť a to mi dáva motiváciu to opakovane robiť!

A až teraz vidím, že veľké veci sú od ľudí len na krok vzdialené - často stačí len jedno uvedomenie - jedna správna otázka - jeden pohľad z konkrétneho uhla.

Pali, ďakujem Ti za všetky rozhovory. Meníš k pozitívnemu nie len môj život ale cez mňa meníš aj životy ďalším ľuďom - mojim blízkym, mojim kolegom, ďalším lídrom, kamarátom a všetkým, s ktorými sa stretávam a s ktorými komunikujem.

Možno si myslíš, že ovplyvníš život jednej osobe a pár ďalším, no v skutočnosti ovplyvňuješ masy!

Robíš svoju prácu perfektne a máš moje plné odporúčanie!