Patrik Kemeny

slide

Patrik Kemeny


Paľa som oslovil sám, keď som bojoval s obrovskou životnou dilemou, ktorá ma paralyzovala a nevedel som si s ňou poradiť.
Teoreticky som mal byť na vrchole. Manažoval som miliónové IT projekty, mal svoj team špičkových odborníkov, kanceláriu s výhľadom na mesto pri mori v najkrajšom zálive sveta, a napriek tomu som sa necítil dobre a mal depresie.

Bolo to počas jednej rannej prechádzky na pláži, keď som si uvedomil, že potrebujem pomoc od niekoho, kto je odborník na rozhodovanie a pomôže mi vyriešiť moje dilemy raz a navždy, a tak prišlo k prvému kontaktu. Počas môjho prvého rozhovoru s Paľom som si uvedomil dve veci.

Po prvé, že sa rozprávam s excelentným stratégom, ktorý čerpá z neskutočnej skúsenosti, ktorú on sám má a plánuje kroky na 25 rokov dopredu bez ohľadu na ich náročnosť.

Po druhé, že na druhej strane komunikácie je profesionál, ktorý je najlepší naslúchač, akého som stretol. A to je nezastaviteľná kombinácia lebo viem, že riešenia, stratégie a rady, ktoré počas našej spolupráce využívam, sú šité na mieru a adresujú problémy, ktoré sú unikátne pre moju situáciu. Vďaka Paľovi som si uvedomil, ako si vážiť samého seba ako odborníka. Naučil ma naslúchať svojmu telu a pracovať s emóciami keď niečo nie je podľa mojich očakávaní. Moju dilemu sme úspešne vyriešili a doteraz spolu pracujeme na skilloch, ktoré si potrebujem osvojiť, aby som dosiahol svoju víziu. Stretnutia s ním považujem za dôležité checkpointy na mojej ceste životom.

Ešte na záver by som dodal, že spoluprácu s Paľom neodporúčam každému. Paľo ide hlboko a veľakrát odpovede, ktoré nájdete nebudú vždy príjemné na počúvanie, ale sú nutné ak chcete dosiahnuť svoju víziu. Ako sám hovorí, kvalita našich životov závisí od otázok, ktoré si kladieme a či sme ochotní zaplatiť cenu za úspech. A tou cenou sú aj prvotne nepríjemné situácie do ktorých sa musíme sami prinútiť vstúpiť. A v tom je Paľova genialita, odkedy s ním spolupracujem, som sa nikdy necítil, že som na tieto situácie sám.