Uvedomenia na 2022

Zdravím priatelia
Najskôr by som Vám chcel poďakovať za priazeň v tomto roku, lebo bez Vás by to nešlo. Keď čítate tento príspevok, alebo ste súčasťou našej osobnej, alebo online komunity, máte preto dôvod a niečo hladáte.

Nedávno som bol súčasťou koučingu úžasnej ženy. Pár rokov naspäť jej diagnostikovali zákernú chorobu a doktor jej povedal, “máte rok”. Keď dostala otázku, “čo si si po tejto ťažkej správe povedala/deklarovala?”, … po dlhom tichu povedala “Správny čas je teraz”. Ľudia často hovoria, keď nie teraz, tak kedy? Takýto luxus si ona nemohla dovoliť. “SPRÁVNY ČAS JE TERAZ”
Uplynulo 7 rokov a je tu živá a zdravá aj vďaka tažkému momentu. Zažila najkrajších 7 rokov života.

“NAJKRAJŠIE KVETY NIEKEDY RASTÚ NA NAJŤAHŠEJ PÔDE”

Ku koncu roku som každému klientovi poslal osobnú správu, pretože ľudí s ktorými pracujem poznám veľmi dobre. Bol to úžasný rok plný vyziev, kedy bolo občas náročné nepodlahnúť tlaku a sústrediť sa na svoju misiu. Opýtal som sa ich aj otázku, ktorá naopak mne dobila energiu, dala pocit zadosťučinenia aj hrdosti. “Aké najsilnejšie uvedomenie si mal/a z našej spolupráce tento rok a čo si na základe toho vytvoril/a?” Moja osobná definícia úspechu je mať rovnováhu a byť profesionál vo svojom zdraví, slúžiť sebe ako najlepšiemu klientovi, mať hlboké kvalitné vzťahy s menej, ale kvalitnými ľudmi a biznis, ktorý ma nabíja energiou a ktorý je postavený na pomoci fascinujúcich lídrov a cez ich vplyv, pozitívne ovplyvniť ďalších mnoho ľudí.
Nastavujeme si latku vysoko, lebo tak to máme a samozrejme prichádza otázka ČO ĎALEJ?

Tu je pár silných uvedomení a ak je tvoj cieľ vytvoriť najúžasnejší rok 2022 a vytvoriť zábavnú cestu, kde nieje dôvod byť amatér v športe, rodine ani v biznise, ktorá ťa nabíja energiou. Tak čitaj pomaly, ale rýchlo a pravidelne konaj, lebo uvedomenie bez reálneho kroku neznamená nič.

Jediné pravidlo: nečítaj pre súhlas, alebo nesúhlas –  čítaj pre uvedomenie. Moja úloha je provokovať tvoje myslenie, aby si si uvedomil jednu vec a začal v niečom premýšlať a konať inak. Všetko čo ťa dostalo do 31.12.2021, môže byť bariéra k tomu čo chceš 31.12.2022.

SPRÁVNY ČAS JE TERAZ!

Uvedomenia pre výkonných ludí, ktorí považujú svoj život za skvelý, ale chcú viac…(každý človek je výkonný, keď nájde správnu misiu)

1. Často sa pýtam klientov, “ čo je najväčšie riziko tvojho biznisu?” Oni často odpovedajú, že oni sami. Aj keby neboli a majú to ošetrené, stále majú veľké vízie, oni sú často najväčšie riziko ich vízie. Často sú ale iní ľudia, projekty… postavené na prvé miesto, lebo lídri často dávajú viac ako dostávajú. Často zo strachu, keď nebudú mať výsledky cítia sa slabí, keď ľudia nebudú spokojní necítia sa dosť…. Či už ide o kvalitnú stravu, tvoj kľud, energiu, tréning, otužovanie …. Čokoľvek čo prispieva k tvojmu zdraviu, každý večer si polož otázku, ktorá ti bude pomáhať
“Slúžil som dnes sebe ako najdôležitejšiemu človeku?

2. Keď som sa ľudí pýtal ako vytvorili najväčšie zázraky tento rok, od veľkých biznisov až po svatby, často bola spoločná odpoveď, “urobil som odvážny krok aj keď som mal strach.” Strach sa stal víťaz hitparády, prečo ľudia nie sú tam kde chceli a mohli byť. Ty sa vieš a môžeš báť, vitaj medzi ľudmi. A odvaha sa stáva víťazom a recept na pokrok. Ak je to téma, ktorá sa ťa dotýka, každý večer si polož otázku, ktorá ťa bude transformovať
“aký akt odvahy som dnes urobil k mojej vízii?”

3. Čomu si v minulosti neveril že zvládeš a dnes to máš hotové? Tam nájdeš dôkazy, že si zvládol veci, ktorým si neveril a to ani nieje potreba, lebo si uveril počas cesty. Čo keby si mal na začiatku 10x väčšiu víziu, ako by to bolo dnes?
“Vždy keď som mal pred sebou problém, nikdy som sa ho nesnažil zmenšiť, ale naopak zväčšiť a vtedy som začal vidieť obrysy riešenia “ Eisenhower.
Mal som rozhovor s klientom a hovorím mu, pamatáš ako sme sa bavili, že máš strach kúpiť prvý byt a dnes ich máš 15? On mi hovorí, „áno najväčší zlom bol, keď si mi rozbil strach a ja som si uvedomil aký som  silný a ako viem riešiť problémy a odišiel som s ramenami ako Rambo  a konal. Potom som sa pustil do pozemkov a výstavby rodinných domov, v posteli som sa prehadzoval, zase strach. Hovoril som si, čo som to zas urobil, to nedám, nezvádnem to a ešte mám zodpovednosť za dvoch partákov. Bola to obrovská investícia a nikto si na to netrúfol aj keď na to mali, ale ja som to dokončil a dnes vlastným štvrť s 10 kami rodinných domov.“ Moja skúsenosť je, že čím uspešnejší človek, tým viac pochybostí má a tým väčšie problémi rieší. Nie si sám.
Keď budeš myslieť v tendenciách čo je možné, dosiahneš len čo považuješ za možné, ale čo keď je možné viac ako si myslíš?
Keby zažiješ najkrajších 5/10/25 rokov tvojho života a neexistuje strach a obzreš sa z roku 2047 späť, aké 3 veci by urobili najväčší rozdiel v radosti, hrdosti, úspechu? (Neskĺzni do premýšlania čo je možné, veľmi spomal a premýšlaj ako dieťa bez limitov)

4. Mal som rozhovor s Torchom (člen komunity Gang of superheroes 25 – GOSH 25). Hovorí mi, zo začiatku sa mi zdal nezmyseľ, keď si povedal o vízii na 25 rokov, ale je to tak ďaleko, že som si trúfol pustiť fantáziu na špacír. Jedného dňa „zahlásil nemožný” challenge, “každý kúpi každých 90 dni (1% z 25 rokov) investičnú nehnutelnosť po dobu 25 rokov.” Hovorím si, to je “magor”, to je nemožné, to si neviem predstaviť. Každý kúpil prvých 90 dní jednu, ale on kúpil budovu. Vyšpekuloval to ako to on vie, lebo keď mal 15 rokov už zarábal na spoplatnenom WC viac ako jeho riaditeľ školy :D. Kúpil budovu, kde je možné urobiť cez 50 bytov. Urobil si nádskok. Keby si na začiatku roka povie, „tento rok kúpim 50 bytov,“ asi by sa do toho nepustil. Keď som začal koučing, vedel som že to je dlhodobá misia. Na to aby som bol skvelý kouč, som najskôr musel byť zlý kouč ako vo všetkom čo začíname a potreboval som získať svoje opakovania. Keď si spomeniem na prvé sedenie, teraz by som sa musel smiať, ale robil som to najlepšie a nebolo by to fér, lebo aj vďaka nemu dnes koučujem fascinujúcich lídrov. Založil som nám rodinný investičný fond (RIF). Dlho som premýšlal o názve, bolo to premňa dôležité. Na 6 ty krát som bol spokojný. RIF 25 years – Pali, Lucka, Zoe. Podľa analytickej spoločnosti Spectrem Group podiel amerických milionárov vo veku do 35 rokov dosahuje len jedno percento. Priemerný vek milionárov v USA je 62 rokov. Až 38 percent milionárov má viac ako 65 rokov. Dôvod je, že väčšina ľudí sa stane milionármi pravidelným a dlhodobím investovaním. Ak by ste začali investovať vo veku 23 rokov sumu 3 300 eur ročne, tak pri priemernom zhodnotení 8 % p. a. prekročíte hranicu milióna eur vo veku 65 rokov. Pritom váš celkový vklad dosiahne iba 138 600 eur. Ak by ste investovali 2500 eur mesačne, výsledok po 10 rokoch je 460.414,- a po 25 rokoch 2.393.416,eur  (vklad 750.000, ostatné urobí fond). Z toho je možné výplácať ročnú rentu 191.473,-eur a peniaze ďalej pracujú. Mojim cielom je, aby sa hlavne Zoe naučila už v rannom veku, že je skvelé robíť to v čom je skvelá, čo ju baví, ale nie všetko musí odpracovať. Môže si kupovať chytré mozgy iných ludí a tu „kačku“, čo znáša zlaté vajcia, môže ďalej kŕmiť pre svoje deti, lebo bude mať tú skúsenost, finančný mindset.
Hraj dlhodobú hru a zázraky sa stanú skôr než si myslíš!

5. Keď sme v biznise je to hore dole. Klient mi hovorí „aj keď mám veľa, stále sledujem peniaze a som nervózny, keď to klesá, aj keď investujem a viem že to časom stúpne.“  Ľudia často sledujú peniaze, či pribúdajú, alebo klesajú. Peniaze sú  oneskorený indikátor, ale pokiaľ sleduješ hlavný indikátor, ktorého sekundárny benefit sú peniaze, tak sa sústredíš na vec, ktorú vieš ovplyvniť a prinesie ti peniaze. Hlavný indikátor môžu byť stretnutia, silné rozhovory, dávanie hodnoty… biznis od biznisu je to rôzne, ale mne sa páčí definícia, peniaze nie sú barometer pre moje emócie, ale pre moju akciu a kreativitu. Lebo keď idú čísla dole v biznise, znamená, že sme správne netvorili a nešli sme do akcie, keď idú hore, tvorili sme správne a išli sme do akcie.
Sústreď sa na tvorenie a akciu a obzvlášť keď máš strach, chod do akcie a tvor.

6. Problém výkonných ludí často je, že sú na hranici vyhorenia bez toho, aby vedeli že tam sú. Tajomstvo performance zóny spočíva hýbať sa v rytmoch medzi dávaním energie a obnovením energie. Mať vysoký výkon, kde je vysoká kreativita, energia, akcia a na druhej strane sa nabiť nižšou pozitívnou energiu v recovery zóne. Môj kalendár má 4 farby, zelená sú klienti, červená sú noví klienti, modrá je najdôležitejší klient a to som ja.
http://<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FAchillesteam.sk%2Fposts%2F3230793150476717&show_text=true&width=500″ width=“500″ height=“813″ style=“border:none;overflow:hidden“ scrolling=“no“ frameborder=“0″ allowfullscreen=“true“ allow=“autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share“></iframe>

7. Ak máš cieľ, ktorý môžeš zvládnuť sám, tak máš malý cieľ. „Keď chceš zmeniť svet, nájdi si ľudí s ktorými budeš  pádlovať “ Vytvoriť komunitu fascinujúcich ľudí, je jednoduchý a efektívny spôsob ako posúvať seba a komunitu. Vytvoril som komunitu fascinujúcich lídrov GOSH 25 a dalo nám to posun, zdravia, fitnes, vzťahov, financií a hlavne  sa posúvame ako ľudia. Vyberám si klientov, ktorí mňa inšpirujú. Som v komunite koučov, kde sú kouči, ktorí vedú ľudí z bieleho domu, pomáhajú svetovým lídrom, ex navy seals, atd. Tá latka je tak vysoko, že si občas hovorím, čo tu vôbec robím a cítim sa ako podvodník a o to ide. Ak necítiš syndrom podvodníka, tak nehráš veľkú hru a si v komunite, ktorá ťa nechalllenguje, neslúži ti. Je lákavé byť obdivovaný, ale je ďaleko prospešnejšie byť challengovaný komunitou, ktorá ťa nenechá sedieť a jej štandart v čom chceš narásť je veľmi vysoko a stane sa to aj tvoj štandart. Ak si bojovník, čo by si si vybral, byť najhorší bojovník v Navy Seal team six, alebo byť najlepší sbs kár v tvojom meste?
Ak si najlepší v miestnosti, tak si v zlej miestnosti.

8. Dlhodobá misia trvá dlho a keď ťa nebude baviť cesta, nebudeš naplnený. Časom som si identifikoval veci, ktoré robím skvele v koučingu, vypreparoval som si psychografiu, ktorá mi slúži ako filter s kým robím a s kým nerobím. Nemám jediného klienta, ktorý mi berie energiu, ale len ľudí, ktorí mi ju dávajú. Ľudí, ktorí mňa inšpirujú. Keď vieš v čom si geniálny, ide to prirodzene, problémy riešiš zo silovej zóny, baví ťa to a máš potenciál tam byť najúspešnejší.
Čo ti ide ľahko, čo ťa baví, kde máš výsledky, kde si prirodzene prítomný, možno ti to ide tak ľahko, že to až prehliadaš?

9. Na začiatku je skvelé keď je človek driver, robí extrémne, odpracuje si to, naučí sa disciplíne…, ale časom extrémny drive, môže byť príčina vyhorenia, rozpadu vzťahov, energie, ďalšieho posunu atd. Na konci roku sme brainstormovali s pár klientmi a prišli sme na jednu vec. Pár z nás, robilo najmenej historicky a urobili sme najväčší vplyv a zisk. Vyžadovalo si to odvahu, prekonať strach a pár strategických krokov. Nebavím sa o rente, ale robiť efektívne a menej. Tak sme si pridali pár otázok do plánovania dňa. „Aký najmenší/ dôležitý krok môžem urobiť taký,  ktorý bude mať najväčší vplyv na moje zdravie, vzťah, biznis?“
Vytvorili sme šialene jednoduchý a veľký plán  na ďalší rok a pozreli sa na Seba a začali sa smiať :D. “Palo teraz sa fakt cítim ako podvodník, keď to mám pred sebou :D”

10. Nemám ani jedného klienta, s ktorým by sme sa časom nedostali na oblasť vzťahu. Kvalita vzťahu ovplyvňuje dramaticky kvalitu života. Vo vzťahu by sme mali byť s človekom, ktorý stojí zato, pretože on je človek vo vašej blízkosti veľmi často a veľmi ovplyvnuje vás aj vaše deti. Vzťah je obrovská oblasť a je to opäť dlhodobá misia a preto je dôležité dať si silný záväzok. Jeden šikovný chlap nám obkladal terasu a ponúkol som mu nealko pivo. On mi hovorí, ďakujem ja som roky triezvy alkoholik, nesmiem piť ani nealko. ˇVždy ma zaújmajú príbehy ľudí. Pýtam sa ho, ako ste to dokázal, keď ste pil veľa rokov? On mi hovorí, dostal som záchvat a nevedel som sa hýbať, vystrašilo ma to a vtedy som si povedal “ budem striezvy kôli mojej rodine“. Ostal smutný, tak sa ho pýtam ďalej „niečo vás ale mrzí?“ On mi hovorí ano „to, že sa moja mama nedožila toho, že som triezvy roky a že som jej prerobil celý dom, čo som jej sluboval dlhé roky.“ Rozdiel medzi tým, ktorý niečo dosiahne, alebo nedosiahne je aj ten, že ten kto to nedosiahne, sa každý deň rozhoduje, prestanem, prestanem, začnem….ale ten, kto to zvládne si dá záväzok, kým sa musí stať a má silný dôvod.
kým sa musíš stať, aký musíš mať záväzok, aby si mal hlboký vzťah?

11. Vela ludí dnes ide do šírky, študujú vela knihy, počúvajú podcasty atď , ale nejdu do hĺbky, je to konzumovanie vecí, ale to čo robí skutočný rozdiel je tvorenie vecí. Jeden klient mi hovorí, „ja som sa vždy jasne videl, tam kde som dnes, veril som tomu  a som tu“ a ja mu hovorím, tu je rozdiel ktorý nevidíš, nejde len o to, že si mal víziu a pracoval s ňou a už vôbec si nemusel veriť na začiatku niečomu, čo si len začal. Čo ale urobilo skutočný rozdiel je to, že ty si excelentne tvoril reálne kroky k tej vízii až si ju dosiahol.
aké je %  konzumovania vecí, info voči reálnemu tvoreniu vecí, krokov u teba? Mal by sa tento pomer u teba zmeniť?

12. Tvoja tajná konkurenčná výhoda je robiť to, čo ostatní vedia že majú robiť, ale nerobia to z akéhokoľvek dôvodu a ty to robíš aj keď sa nikto nepozerá!
13. Keď pomôžeš človeku uspieť vtom v čom potrebuje uspieť, tvoj vplyv bude rásť, tvoje vzťahy budú rásť, tvoje referencie budú rásť, tvoj biznis bude rásť. Čím budeš v tom lepší, tým vplyvnejší ľudia budú chcieť tvoju pomoc a cez ich vplyv môžeš pomôcť miliónom ľudom. Osobný kvalitný kontakt a pomoc jednému človeku, v jednom momente, vždy porazí svet technolģií, kde sa ľudia snažia spojiť s davom. Jeden človek je schopný pomôcť miliónom ľudom. Tento rok som pomohol veľa ľudom uspieť, ale najväčší úspech pre mňa je, že som pomohol uspieť mojej Lucke. Videl som, že jej niečo chýba, tak som s ňou urobil dohody, ktoré robím s každým s kým pracujem, nikdy nekoučujem bez povolenia. Ponorili sme sa do jej minulosti a vypreparoval som jej 3 veci, v ktorých je skvelá, idú jej prirodzene a horí pre ne. Má rada krásu, už keď mala 7 rokov predávala veci na oblečenie svojej sestre a kamarátkam na dvore zo svojho stánku, bola to hra. Keď spustí a začne rozprávať, to je kadencia že sa nedá zastaviť, proste rada a entuziasticky rozpráva, bola profesionálna redaktorka a ľudia ju milujú. Miluje dizajn, ale keď si pred rokmi zariadovala svoj byt, bola v ťažkej situácii. Vie urobiť z ničoho niečo krásne. Hovorím jej, ty chceš pomáhať ženám cítiť sa skvele, aby sa cítili pekné a dopriať ľudom, aby sa cítili skvele doma, v kruhu rodiny, ktorá je pre teba najviac a aby mali kvalitné veci za rozummné peniaze a pri tom sa chceš „vykecať“ a tým predávaš prirodzene. Začala sa smiať, ano to znie skvele :D. Začala to robiť, podporoval som ju do akcie, podporoval za chyby, usmernoval v priorítách, učila sa a stalo sa to. Chodí a žiary po miestnosti, volá s ludmi, smeje sa, tvorí krásne priestory, pomáha ženám cítiť sa krásne a dom máme plný krabíc pre Mňa nepochopitelne predražených kabeliek :D….. Môj ciel bol, aby získala späť oheň, aby pocítila svoju schopnosť, aby využila svoje dary na pomoc iným ľudom. Splnila si najväčší sen, našu dcéru, ale nemôže popierať kým je, byť matka je občas vyčerpávajúce a ženy pri malých deťoch často považujú za high level dovolenky moment, keď idú nakúpiť bez dietaťa. Potom im začne niečo chýbať a my im môžme pomôcť a mali by sme.
Pomôž ludom uspieť, spolu sa vieme dostať na zaujmavé číslo, keď budeme hrať dlhodobú hru…800 milionov/celý svet? (pozri video)


14.  X generácii sme umierali za to, keď sme hovorili svoju pravdu, ktorá nebola prispôsobená dobe a vtedy sme nemuseli zapadnúť do komunity a nemuseli sme prežiť. Historicky bolo bezpečnejšie zapadnúť, nie vyniknúť a evolučne sme mali jedinú úlohu, prežiť. Máme v DNA viac vyhovieť, prikývnuť a nie je divu že s hovorením NIE máme taký problém, vitaj medzi ludmi. NIE je ale cesta k času, k sebe, energii, rodine, k tomu čo máš rád. Ako povedal Waren Buffet „99% veciam hovorím NIE“

Na sedení som mal veľmi úspešného klienta, jeho HR mu vybral 3och koučov v rámci európy o čom som nevedel. Mali sme skvelé sedenie a o týždeň mi volá že chce dlhodobú spoluprácu. Keď som sa dozvedel, aký to bol proces, opýtal som sa čo vás zaujalo, on mi odpovedal „ani raz ste mi necukol, neprikývol ste mi nato čo som hovoril, stále ste do mňa tlačil, provokoval ste ma a ja mám okolo seba ludí, ktorí mi stále pritakávajú a to mi nič nedáva“, potom mu hovorím ďalší rozdiel, ja nerobím s každým a nevyberali ste si len vy mňa, ale ja vás. Čím úspešnejší človek, tým menej ľudí je okolo neho, ktorý mu skutočne slúžia a challengujú jeho myslenie, veľa je tých čo prikývnu. Keby mal Michael Jackson, Kodak…, pri sebe ľudí, ktorí by im skutočne slúžili a challengovali ich myslenie, Michael by nešiel dohrobu s 400 mil. dlhom a Kodak mohol existovať. Kde bolo pre teba ťažké povedať tento rok NIE a kde ANO? Kde nebudeš prikyvovať, ale skutočne slúžiť kamarátovi, rodine, klientovi….?15. ………. Doplň a vyzdielaj tvoje najsilnejšie uvedomenie, ktoré si mal tento rok a čo si na základe neho zmenil. Jedno uvedomenie a jeden krok, vie zmeniť všetko po ňom a môžeš pomôcť ďalším ľudom. Povedz tvoju pravdu, ktorá môže pomôcť svetu. Drž sa pri tom deklarácie 2, lebo historicky sme umierali, keď sme povedali svoju pravdu a to že cítiš obavu je v poriadku, ale zober odvahu. V minulosti sme umierali na škrabanec a infekciu, dnes sa vieme vyliečiť zo závažných chorôb. Je tu 7 miliard ľudí, ktorí ani nevedia že existujeme a každý z nich rieši svoj život a nás často zväzuje strach “čo si povedia”

Držím vám palce, nech zažijete najúžasnejší rok vo svojom živote. Máte to v „rukách“.

SPRÁVNY ČAS JE TERAZ!

SERVE & LEAD
Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url


2 × 2 =