Pavel Lacko

Transformačný kouč

O mne


Pomáham úspešným ľudom vidieť to, čo sami nedokážu vidiet a urobiť odvážny nekomfortný krok k tomu, čo vytvorí veľké naplnenie a úspech v ich živote.


Čo veľa ľudí o mne vie,


že som kouč, ktorý pracuje s mimoriadne úspešnými ľuďmi a dokážem ľuďom pomôcť zažívať kvalitnejší život. Že môj koučing ide do hĺbky a nie je o informáciách, ale hlavne o transformáciách a reálnom trénovaní. Že žijem to, čo hovorím. Že som pracoval v špeciálnych zložkách a bol som 2 krát ocenený za záchranu života. Som odborník na to, ako silným ľudom pripomenúť, akí silní skutočne sú, a aby denne cítili väčšie naplnenie a úspech, ako kedykoľvek predtým. Pomáham úspešným ľudom vidieť to, čo sami nedokážu vidieť a urobiť odvážny nekomfortný krok k tomu, čo vytvorí veľké naplnenie a úspech v ich živote.

Medzi mojich klientov patria CEO, podnikatelia, lekári, profesionálni športovci, ľudia, pre ktorých je slovo rast na prvej strane v ich slovníku. Sám som „posadnutý“ rozvojom a neustále hľadám efektívnejšie cesty. Preto investujem veľa času, energie a peňazí do môjho osobného rozvoja s tými najlepšími na svete.

Čo vela ludi o mne nevie,

Keď som mal 9 rokov, miloval som rýchly beh, bol som najlepší šprintér na škole. Bol som presvedčený, že „ šprintovať sa dá neustále bez spomalenia“. Často som to skúšal na lúke a po pár sto metroch som padol od únavy.Keď som mal 15,

Keď som mal 15, zomrel mi dedo, mal som s ním hlboké puto. Kreslo, z ktorého píšem, je jeho kreslo. Bol to láskavý človek s akčným povolaním. Pracoval v kontrarozviedke a fascinoval ma jeho kufrík s kódom a historky o tajných stretnutiach na tajných bytoch som hltal.

Keď som mal 16,

pýtal som sa: „ Vidia ľudia tak, ako vidím ja? Cíti sa niekto tak vnútorne zle ako ja?” Začalo ma zaujímať, prečo sa tak cítim. Kúpil som si šarlatánsku knihu o hypnóze, ktorá bola v čudnom jazyku. V tomto období ma začalo fascinovať, ako sa cítiť v živote skvele. Keď som mal 16, zhypnotizoval som brata v kresle.

Keď som mal 17, mal som len 160 cm, a často som počúval, aký som malý a aký som chudý, som videl sám v zrkadle.

Bol som frustrovaný, neveril som si, cítil som sa sám, a keď hrozilo, že niekto môže na mňa niečo zlé povedať, snažil som sa kontrolovať to, čo kto povie. Rozhodol som sa, “že im ukážem“... Začal som byť posadnutý rozvojom, svoj zlý pohľad na seba som si začal kompenzovať tvrdou prácou na sebe.
V osemnástich ma volali Mac Gyver, lebo som chcel ľudom pomáhať, ale v skutočnosti som hľadal niekoho, kto pomôže mne.
Keď som mal 24,

bol som 190 cm vysoký, vyšportovaný atlét s perfektnou maskou sebadôvery navonok.

Bol som obdivovaný ľuďmi, ale vo vnútri som sa videl občas slabý. Krásne ženy boli samozrejmosť aj nepochopiteľné rozchody, “dokonalá” postava, ale vnútri zlý pohľad na seba, odvaha robiť život ohrozujúce veci boli samozrejmosťou, ale odvaha vybudovať to, čo som skutočne chcel, mi chýbala.

Často som porovnával to, ako som sa cítil vo vnútri s tým, ako ostatní pôsobia navonok, pritom som bol sám perfektne navonok maskovaný. Porovnával som zlú vec. Videl som cudzie úspechy,  ale nevidel som svoje. Porovnával som svoje najhoršie dni s ich najlepšími dňami. Prišiel som na to, že sebadôvera nie je predpoklad na úspech, ale je výsledok mojich činností. Prirodzenú sebadôveru som začal cítiť až vtedy, keď som sa začal cítiť prakticky v akejkoľvek situácii skvele vo svojej koži. Dnes, keď príde tlak, vyskočí ten starý pocit strachu, ale som schopný ho v krátkej chvíli po rokoch tréningu zvládnuť a urobiť ďalší malý odvážny krok k tomu, čo potrebujem. Začal som cítiť a vidieť svet čisto.

Začal som sa slobodne rozhodovať.

V 24 rokoch som sa dostal k špeciálnym zložkám. Čo ľudia o mne nevedia je, že keď som bol na prvom kurze vyjednávačov, vyjednal som každú situáciu, ešte bez odborných znalostí z kurzu, lebo som sa vedel hlboko vžiť do ľudského premýšľania a cez ochotu cítiť sa zraniteľne, som autentickou komunikáciou vyjednával životy. Vyjednal som každé ostré vyjednávanie, pre mňa veľmi prirodzenou a jednoduchou cestou. Čo veľa ľudí o mne nevie je, že keď zazvonil pohotovostný mobil a v ňom som počul: „Nebezpečný zákrok!“ , moje srdce „horelo“ pre tieto situácie. Keď sme išli zachraňovať rukojemníka, chcel som ísť vždy prvý a znášať najväčšie riziko, aby som človeku v ťažkej situácii pomohol. Hlboko vo vnútri môj strach sklamať tím a vypadať zle, bol väčší, ako strach, že ma zastrelia vo vyhrotených situáciách. TÍM, ADRENALÍN a POMOC sa pre mňa stala magická trojkombinácia.Bol som extrémne dobrý v napĺňaní potrieb druhých,

ale bol som slabý v napĺňaní svojich vlastných. Keď som mal 30, išiel som autom do práce a prestal som si cítiť nohy, nevedel som zabrzdiť auto a nevedel som sa nadýchnuť.  Bol som hospitalizovaný a doktor mi povedal: „ Vaše výsledky sú skvelé, ste len unavený.“

„Šprintoval“ som príliš dlho a nevedel som spomaliť. Nevedel som povedať NIE ľudom, ani svojmu „drajvu“, ani môjmu mysleniu.  Doma som zaspal na 32 hodín.Ľudia o mne nevedia,

že dodnes nosím v kufri taktický medik vak a čakám na príležitosť, až niekomu opäť pomôžem. Vždy som premýšľal odlišne a inovatívne, bol som obklopený ľuďmi, nebol som sám, ale so svojimi odlišnými víziami som sa cítil osamelý. Keď som niečo chcel, vedel som, ako to urobiť a dosiahol som všetko, čo som chcel.

Dlhú dobu som mal však malé vízie. Peniaze boli barometer pre moje emócie, keď som ich mal, bol som v pohode, keď nie, bol som neistý.  Až keď som ich prestal spájať so sebou, až keď som sa začal sústrediť na dávanie hodnoty, na to v čom som skvelý, uvedomenie si svojej hodnoty a tvorenie, tak som vybudoval finančnú nezávislosť.

Bol som v rôznych komunitách, nerozumeli mi,

necítil som sa tam doma, ale ťažko sa mi z nich odchádzalo, lebo mám rád ľudí a mal som strach, že budem sám, keď ich opustím.Chýbala mi miestnosť fascinujúcich lídrov, ktorí by ma challengovali na hranicu nemožného, ale v úplne iných oblastiach, na ktoré som bol slepý.

Tak som hľadal zahraničné komunity, najlepších mentorov a vytváral komunity fascinujúcich lídrov, kde je bezpečné prostredie na trápenie aj chválenie výkonných lídrov, kde sa challengujeme k tomu, čo vypadá nemožné, a nie k tomu, čo je ľahké. Hovoríme si tvrdé pravdy, ktoré sa počúvajú ťažko, ale pomáhajú.
Mám za sebou viac ako 10.000 sedení s lídrami. Na začiatku kariéry som koučoval schizofrenika, ženu na antidepresívach, chalana s vážnou chorobu. Neuveriteľne ma to vyčerpávalo, až kým som prišiel na to, v čom som geniálny a dnes koučujem fascinujúcich lídrov za vysoké poplatky a tam sa cítim doma. Často ma kontaktujú úspešní, inteligentní a bohatí ľudia, o ktorých by si človek povedal, že nepotrebujú koučing, a práve tam má koučing najväčší vplyv.Odmietam spoluprácu s ľudmi, ktorí sú na začiatku, lebo kým u nich spravím rozdiel, musím vyvinúť veľké úsilie a je tam malý vplyv na svet. Keď koučujem ľudí, ktorí už majú veľa úspechov za sebou, urobím s nimi malý rozdiel v ich videní sveta a urobí to veľký pozitívny vplyv na ich život a svet. To je moja misia, cez pár vplyvných lídrov pomôcť čo najviac ľudom k naplňujúcemu životu!

Vždy som premýšľal, ako z ničoho urobiť niečo. Napriek tomu, že sa pokladám za jedného z najvýkonnejších ľudí akých poznám, sa považujem za lenivého a hľadám cesty, ako robiť čo najjemnejšie zmeny s najväčším vplyvom na život. Moja metrika úspechu sú emócie a naplnenie, nie naháňanie sa za niečím, čo nepotrebujem. S naplňujúcimi emóciami chcem vybudovať aj pracovný úspech, kde peniaze sú zarobené s naplnením, nie naháňaním. V živote som robil veľa dobrých aj zlých rozhodnutí, ale najťažšie bolo odísť od niečoho, čo som miloval (špeciálne zložky), k niečomu, čo som miloval ešte viac- silné rozhovory s fascinujúcimi ľuďmi. Veľkú časť misie mám za sebou, ale ďaleko väčšiu pred sebou…

Čo veľa ľudí o mne nevie, je, že robím to, čo robím od svojich 13 rokov. Oslobodzujem rukojemníkov a rukojemníci sme my sami a páchatelia sú naše strachy. Som vyjednávač s vnútornými démonmi” v našej hlave, ktorí nás brzdia a obmedzujú náš potenciál a vyjednávanie s nimi je pre mňa prirodzená vec. Môj taktický medik vak na pomoc ľuďom je v mojej hlave po rokoch skúseností, modrín a spolupráce s tými najlepšími v obore. 

Pomáham silným ľuďom strhnúť falošnú masku sebadôvery a skutočne ju vo vnútri cítiť,  aby v tomto svete  boli sami sebou a cítili sa skutočne slobodne. Pomáham výkonným ľuďom vidieť to,  čo sami nedokážu vidieť a som ochotný povedať, čo je len málokto ochotný povedať.  Pomáham ľuďom spomaliť a užiť si ich cestu.  Pomáham ľuďom cítiť sa slobodne, aby mohli tvoriť svet podľa ich predstáv, nie podľa niekoho iného. Pomáham ľuďom, aby zostali sústredení na svoju misiu aj pod veľkým tlakom, kedy je to rozhodujúce a dosahovať výsledky, aké ešte nedosiahli. Pomáham ľudom vyvážiť život a zarábať peniaze s naplnením nie naháňaním. Pomáham ľudom urobiť ten malý odvážny krok,  ktorý urobí veľký rozdiel v ich živote.  Pomáham ľuďom, aby sa cítili skvele vo svojej koži a aby naplno využili dary a skutočný potenciál, ktorým môžu slúžiť svetu. Pomáham ľudom nájsť ich skutočnú unikátnu životnú misiu, pre ktorú hlboko vo vnútri horia a urobiť reálny krok, a potom ďalší, až kým bude hotová! Kryjem im počas cesty chrbát!

Referencie


Matej Sršeň CEO WEStech

Po 30tich rokoch podnikania, keď som žil v nastavení, že som nesmrteľný a vždy som si poradil so všetkými nástrahami pracovného života, som sa ocitol ...

Vojtech Deme (forbes 30do30)

Trvalo mi dlho, kým som si našiel kouča, ktorého by som rešpektoval a ktorý by mi vedel pomôcť v oblastiach, v ktorých potrebujem. Na trhu je veľa “ko ...

Marcel Hosa ex NHL hráč

Kontakt na Paliho som dostal od známeho, keď som sa rozhodol, že urobím pozitívnu zmenu vo svojom živote. Som rád, že som urobil tento krok, pretože m ...

Erik Hudák founder & CPO Billdu

Posledných 10 rokov som strávil vo vysokom pracovnom nasadení, ktoré mi pomáhalo napĺňať moje ciele. Zatiaľ čo výsledky mojej práce sa v čase menili a ...

Ing. Radek Šefčík

Pala znám už nekolik dlouhých let a za tu dobu jsme od koučovali skutečne hodně . Začínal tak jako každý z nás, od úplnych základú. Za tu dobu se ale ...

Martina Kandera

Vždy som bola presvedčená, že všetko zvládnem sama. Však presne viem, čo mám robiť, tak nepotrebujem nikoho, aby mi radil. Až som sa dostala do bodu, ...

Patrik Kemeny

Paľa som oslovil sám, keď som bojoval s obrovskou životnou dilemou, ktorá ma paralyzovala a nevedel som si s ňou poradiť. Teoreticky som mal byť na ...

Bohumil Pokstefl

Mám rád svoju prácu, a preto sú v nej občas aj emócie, ktoré môžu ovplyvniť racionálne a správne rozhodnutia. Náš život je výsledkom našich rozhodnutí ...

Matus Jan

Paľo mi pomohol pozrieť sa na seba z tretieho pohľadu a pomocou správnej techniky odomknúť môj potenciál. Ako človek, ktorý sa vždy snaží robiť veci ...

Ivan Cingel

Som súčasťou boardu a vo firme máme 45 kolegov. Moja pozícia sa nachádza v zložitom priestore medzi majiteľmi a výkonnými tímami IT firmy. Postupne, a ...

Ján Kačúr

Aj keby Vás to malo stáť posledné peniaze, oplatí sa ich zainvestovať, lebo investujete do toho najcennejšieho čo máte. Do seba! A to sa Vám tisícnáso ...

Šimon Laktoczy

Moja spolupráca s Paľom mi dala veľmi veľa do mojej športovej kariéry a uvedomil som si, že na to, aby som bol úspešný, potrebujem byť v prvom rade me ...

Andrej Tatík

Pavla Lacka som vyhľadal sám. Išiel som náhodou do obchodného domu, kde predávali doplnky výživy a pracoval chlapec (teda dúfam, že bude pracovať aj p ...

Milan Moravek

Pala som stretol pred tromi rokmi na odporučenie, keď som hľadal osobný koučing aby som sa zlepšil v mojej práci. Hoci som denne pracoval s rôznymi ľu ...

Jan Janoška

There are these times in life, where you are looking for advice, maybe sometimes you just want get yourself together, to be better, personaly and prof ...

Mgr. Katarína Heleyová PhD.

Bola som žena pred 50. Opustil ma môj muž, v ktorom som mala istotu a oporu a videla som aj budúcnosť. Ostala som sama bez snov, bez sebavedomia, cíti ...

Soňa Zuziková

Takmer pred rokom som sa stretla s Palim prvý raz, s cieľom zmeniť môj život, prestať sa obviňovať za všetko, naučiť sa bojovať so strachom, naučiť sa ...

JUDr. Lenka Rolníkova

Vďaka koučingu s Paľom som dostala veľkú devízu. Porozumiete a pochopíte nielen seba, svojím emóciám, kladom aj tieňom, ale aj svetu a ľudom okolo Vás ...

Michael Ryan

Palo's performance psychology strategies have improved my personal relationships, the growth of my business and time management skills. Apart from my ...

Lubomír Klčo

Pali je úžasný človek, ktorý dokonale spája fyzickú a mentálnu stránku osobnosti. Kalokagatia v jeho ponímani dáva úplne iný rozmer. Prekonanie fyzick ...

Jan Dzanaj

Mal som pred sebou zápas o titul majstra Slovenska v boxe, bol som nervózny a neveril som si. Palo mi pomohol tieto negatívne myšlienky a pocity odstr ...

Oliver Poláček

Spolupráca s Palom ma nadchla od prvého okamžiku. Vo svojej práci využíva rôzne metódy koučingu a kombinuje ich s mentoringom orientovaným na Leadersh ...Kontaktné info


ma kontaktovať